urolog warszawa

Urolog dr n. med. Tomasz Piecha

Absolwent Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Pracuje w Klinice Urologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

W trakcie pracy uzyskał stopień doktora nauk medycznych na podstawie rozprawy: „Ocena ekspresji genów wybranych metaloproteinaz macierzowych w przebiegu zespołu bolesnego pęcherza moczowego/śródmiąższowego zapalenia pęcherza moczowego”. Głównym zainteresowaniem badawczym do dziś jest tematyka zespołów bólowych miednicy, a w szczególności zespołu bolesnego pęcherza moczowego. 

Autor i współautor kilkudziesięciu prac naukowych i rozdziałów do podręczników z zakresu urologii, a także wykładowca na międzynarodowych i krajowych konferencjach urologicznych. Prowadzi zajęcia dla studentów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

W praktyce klinicznej zajmuje się leczeniem nowotworów urologicznych (pęcherza moczowego, nerek, jąder, prostaty), kamicy moczowej, chorób gruczołu krokowego, nietrzymania moczu, zaburzeń czynnościowych pęcherza moczowego, pęcherza neurogennego i zespołów bólowych miednicy (głównie zespołu bolesnego pęcherza moczowego i przewlekłego zapalenia gruczołu krokowego).

Posiada doświadczenie w prowadzeniu kompleksowej diagnostyki urologicznej, w tym w badaniach USG, biopsjach gruczołu krokowego (biopsja fuzyjna kognitywna i software) i badaniach urodynamicznych.

Ponadto wykonuje leczenie operacyjne przeprowadzając zabiegi klasyczne, endoskopowe, laparoskopowe, a także ostrzykiwanie pęcherza moczowego toksyną botulinową i implantacje neuromodulatorów krzyżowych.

Tomasz Piecha – ZnanyLekarz.pl