Przygotowanie do badań USG Doppler

  • USG Doppler aorty i tętnic biodrowych. Badanie jest wykonywane przez powłoki brzucha. Proszę unikać na czas wizyty ubrań, które utrudniają odsłonięcie brzucha. Proszę powstrzymać się od stałych pokarmów przez 6-8 godzin. Można pić niegazowane napoje w dowolnych objętościach.
  • USG Doppler tętnic szyjnych i kręgowych. Badanie jest wykonywane przez powłoki szyi. Proszę unikać na czas wizyty ubrań, które utrudniają odsłonięcie szyi. Wskazane łatwo rozpinane koszule lub bluzki z szerokim dekoltem. Osoby mające zaburzenia ortostatyczne (np. zawroty głowy przy podnoszeniu się z pozycji leżącej) proszone są o wystarczające nawodnienie przed badaniem.
  • USG Doppler tętnic kończyny dolnej. Badanie jest wykonywane przez powłoki brzucha i kończyny dolnej. Proszę unikać na czas wizyty ubrań, które utrudniają odsłonięcie brzucha i kończyny dolnej. Proszę powstrzymać się od stałych pokarmów przez 6-8 godzin. Można pić niegazowane napoje w dowolnych objętościach.
  • USG Doppler tętnic kończyny górnej. Badanie jest wykonywane przez powłoki szyi, klatki piersiowej, dołu pachowego i kończyny dolnej. Proszę unikać na czas wizyty ubrań, które utrudniają odsłonięcie okolicy szyi, obojczyka, dołu pachowego i kończyny górnej.
  • USG Doppler żył kończyny dolnej. Badanie jest wykonywane przez powłoki brzucha i kończyny dolnej. Proszę unikać na czas wizyty ubrań, które utrudniają odsłonięcie brzucha i kończyny dolnej. Proszę powstrzymać się od stałych pokarmów przez 6-8 godzin. Można pić niegazowane napoje w dowolnych objętościach.
  • USG Doppler żył kończyny górnej. Badanie jest wykonywane przez powłoki szyi, klatki piersiowej, dołu pachowego i kończyny dolnej. Proszę unikać na czas wizyty ubrań, które utrudniają odsłonięcie okolicy szyi, obojczyka, dołu pachowego i kończyny górnej.
  • USG Doppler żył szyjnych i podobojczykowych. Badanie jest wykonywane przez powłoki szyi i okolic obojczyków. Proszę unikać na czas wizyty ubrań, które utrudniają szyi i okolic obojczyków. Wskazane łatwo rozpinane koszule lub bluzki z szerokim dekoltem. Osoby mające zaburzenia ortostatyczne (np. zawroty głowy przy podnoszeniu się z pozycji leżącej) proszone są o wystarczające nawodnienie przed badaniem.
Gabinet konsultacyjny i diagnostyczny
Gabinet konsultacyjny i diagnostyczny poradni AORTA USG Doppler

Dodaj komentarz